Ashtanga Vinyasa jóga, která je základem mé praxe, patří mezi dynamické styly jógy, která klade důraz na plynulé přechody mezi pozicemi, specifický dech a koncentraci na přítomný okamžik. V Ashtanových sériích cvičení plyne v rytmu dechu v přesně stanoveném pořadí jógových asán. Cvičení jógy tímto způsobem rozvíjí pružnost i sílu, efektivně trénuje a zlepšuje fyzickou i psychickou kondici a při pravidelné praxi v konečném důsledku vede k ozdravění a pročištění těla i k uvolnění mysli.

V lekcích budeme praktikovat první sérii Ashtanga Vinyasa jógy tzv. „yoga chikitsa“ v překladu „jógová terapie“ a vybrané pozice z druhé série. Vzhledem k náročnosti Ashtanga Vinyasa jógy jsou však mé lekce zaměřené z velké části také na správnou techniku cvičení, a to i prostřednictvím důkladných průpravných cvičení na posílení středu těla, zad, paží i nohou, uvolnění ztuhlých kloubů a protažení zkrácených svalů. Takže v lekcích se setkáte jak se strečinkem, tak s posilováním váhou vlastního těla včetně základních lokomocí, příležitostně využívám i cvičení ve dvojicích, kdy díky spolupráci s partnerem dochází k ještě hlubšímu protažení a posílení vašeho těla a vede k lepšímu uvědomění a prožití jógových pozic, a uvolnění těla pomocí thajské masáže nuad boran. Součástí tohoto „jóga tělocviku“ je také výuka pokročilých jógových pozic (stoj na hlavě, na rukou, záklony do mostů apod.) a v neposlední řadě různé dechové i očistné techniky, relaxace a základy meditace. Nabízím tedy jógové cvičení, které může vhodně doplňovat vaše pravidelné sportovní aktivity, může motivovat k intenzivnější domácí praxi anebo jen samo o sobě pomůže v péči o vaše tělo a duši.

Lekce probíhají v časech podle aktuálního rozvrhu na tomto webu a místo v lekci si můžete rezervovat buď telefonicky: 774 674 125 nebo na e-mailu: infoTato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo můžete prostě jen přijít a cvičit.

Nabízím také soukromé lekce pro 1-2 osoby, které budou přizpůsobeny Vašim potřebám a aktuálnímu stavu, jak fyzickému tak psychickému, a skupinové lekce pro kolektivy (firmy, sportovní skupiny).

Cena:

individální lekce 600/hod

lekce pro dva 300/hod/os

lekce pro tři 200/hod/os

lekce pro čtyři 150/hod/os

lekce pro pět a více osob 120/hod/os