Ashtanga Vinyasa jóga, která je základem mé praxe, patří mezi dynamické styly jógy, která klade důraz na plynulé přechody mezi pozicemi, specifický dech a koncentraci na přítomný okamžik. V Ashtanových sériích cvičení plyne v rytmu dechu v přesně stanoveném pořadí jógových asán. Cvičení jógy tímto způsobem rozvíjí pružnost i sílu, efektivně trénuje a zlepšuje fyzickou i psychickou kondici a při pravidelné praxi v konečném důsledku vede k ozdravění a pročištění těla i k uvolnění mysli.

V lekcích budeme praktikovat první sérii Ashtanga Vinyasa jógy tzv. „yoga chikitsa“ v překladu „jógová terapie“ a vybrané pozice z druhé série. Vzhledem k náročnosti Ashtanga Vinyasa jógy jsou však mé lekce zaměřené z velké části také na správnou techniku cvičení, a to i prostřednictvím důkladných průpravných cvičení na posílení středu těla, zad, paží i nohou, uvolnění ztuhlých kloubů a protažení zkrácených svalů. V lekcích se setkáte se strečinkem, posilováním s váhou vlastního těla, ale taky s klasickou hatha jógou.

Součástí tohoto „jóga tělocviku“ je také výuka pokročilých jógových pozic (stoj na hlavě, na rukou, záklony apod.) a v neposlední řadě různé dechové techniky, relaxace a základy meditace.

Nabízím tedy jógové cvičení, které může vhodně doplňovat vaše pravidelné sportovní aktivity, může motivovat k intenzivnější domácí praxi anebo jen samo o sobě pomůže v péči o vaše tělo a duši.

Lekce probíhají v časech podle aktuálního rozvrhu na tomto webu a místo v lekci si můžete rezervovat buď telefonicky: 774 674 125 nebo na e-mailu: infoTato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo můžete prostě jen přijít a cvičit.

Nabízím také soukromé lekce pro 1-2 osoby, které budou přizpůsobeny Vašim potřebám a aktuálnímu stavu, jak fyzickému tak psychickému, a skupinové lekce pro kolektivy (firmy, sportovní skupiny).