aktuality

20.9.2021

 

Krásný den všem jógovým příznivcům!

 

Rád bych vás pozval na krátký podzimní jógový pobyt s Petrem Ševčíkem Retreatovém centru v Bělé nad Svitavou.

 

V průběhu času stráveném na jógové podložce si uvědomuji, že péče o své zdraví je dobrá sama o sobě. Bolavá záda, nás sice občas nutí se protáhnout, ale skutečnou motivací je pohyb sám. Radost z něj. 

Mít prostor a čas prohloubit svoji jógovou praxi je příležitost tento pocit zažít.

 

Budeme se věnovat dýchání, jógovým pozicím i sestavám, mobilizaci a čínskému zdravotnímu cvičení čchi-kung. Zaměříme se na správné provádění pozic, relaxaci, meditaci, ale i základy thajské masáže. Zkrátka, program bude bohatý a témat mnoho. A z velké části jej budeme tvořit společně.

 

Příjezd do retreatového centra Katky Rojkové, ( https://www.katkarojkova.cz/kontakt/ ) bude v pátek 22. 10. od 15 hodin, odjezd v neděli 24. 10. po obědě, kolem druhé hodiny. Cvičit začneme v pátek od 17 hodin.

 

Co s sebou?

Vzhledem k tomu, že se jedná o jógové centrum zaměřené na prohloubení vlastní praxe, nejedná se primárně o ubytovací zařízení. Spí se tedy na matracích ve společném podkroví. Počet osob je omezen na 12. 

K dispozici jsou deky, polštářky, ale i jóga podložky a jóga bloky. Je, ale vhodné si vzít vlastní spacák. 

 

Cena:

Cena za ubytování a vegetariánské jídlo od pátku do neděle je celkem 1800,- Kč.

Cena za lektorné, (nejméně 10 hodin programu) je 1500,- Kč.

Cena za celý pobyt: 3300,- Kč. 

 

Jak se k nám dostat: Bělá nad Svitavou 11

Autem:

Z Brna směr Svitavy, cca 52 km, v obci Brněnec-Moravská Chrastová se odbočí směr Polička, u obecního úřadu odbočka vpravo dolů, kde je malé parkoviště, auto je možné nechat zaparkované zde. Cesta nahoru je krkolomná.

Vlakem:

zastávka Březová nad Svitavou, při účastech na workshopech zde lidi vyzvedáváme – je to 3–4 km, je možné také dojít pěšky lesem – romantická procházka.

 

PŘIHLÁŠKY POSÍLEJTE NA Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., NEBO TEL. 774 674 125

2.6.2021

DO RAKOUSKA S JÓGOU - již proběhlo a bylo to neuvěřitelně skvělé!!

4. až 8. srpna 2021

 

Krásný den všem jógovým příznivcům!

 

Na letošní prázdniny jsem si pro Vás připravil opět letní jógovou dovolenou v RAKOUSKÝCH ALPÁCH spolu s cestovní agenturou INNOVA TRAVEL. 

Čeká Vás bohatý jógový program uvnitř i venku, ale také turistika a koupání v Národním parku Vysoké Taury.

 

Ceny ubytování i lektorného za celkem 14hodin jógy:

8.800,- Kč / osoba / 4 noci s plnou penzí

8.200,- Kč / dítě 15-18 let

7.950,-Kč / dítě 10-15 let

7.500,-Kč / dítě 6-10 let

dvojlůžkový pokoj

9.240,- Kč / osoba / 4 noci s plnou penzí

jednolůžkový pokoj

10.350,- Kč / osoba / 4 noci s plnou penzí

 

Cena ubytování zahrnuje: 4x ubytování v hotelovém pokoji, 4x plnou penzi, neomezený pronájem tělocvičny, využití veškerého zázemí hotelu, povlečení, hodiny jógy dle rozvrhu.

na místě: pobytová taxa: 1,15€ / osoba nad 15 let/den

PŘIHLÁŠKY POSÍLEJTE NA Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., NEBO TEL. 774 674 125. 

 

Pension/Hotel Notburgahof, Piesendorf

Hotel se nachází uprostřed NP Vysoké Taury - je zde mnoho turistických tras a cyklotras, bezpočet výletních cílů v okolí: Kaprunské přehrady, Krimmelské vodopády, jezero Zell, soutěsky, lanovky, projížďky lodí, lezení, koupání, golf, rodinná cykloturistika atd.

Ubytování: dvoj- a více lůžkové pokoje s koupelnou, wc,tv, balkonem nebo terasou do zahrady (bez patrových lůžek)

Strava: plná penze- bohatý snídaňový bufet (sýry,šunka,domácí chléb,čerstvé produkty ze statku, müsli, ovocný salát, veganské a vegetariánské pomazánky, conflakes, sušené ovoce aj.)- 2-chodové obědové menu – formou bufetu a salát nebo lze nabalit svačinu od snídaně (v případě výletu mimo hotel)- 4-chodové večerní menu formou bufetu se salátem a speciálními jídly veganské a vegetariánské kuchyně- bedna s jablky svačině během dne k dispozici- energizovaná voda z fontánky- čajový bar celodenně zdarma

Volnočasové zázemí vnitřní:- sportovní hala na volejbal, badmington- akční zóna na stolní tenis a hokej (za malý poplatek)- zdarma wifi v celém domě- sauna, pára, odpočívárna- jógová tělocvična s čajovou kuchyňkou. Volnočasové zázemí venkovní: 2 multifunkční sportoviště na tenis, míčové hry apod., obří šachy na terase, tréningový lanový park, zahrada k odpočinku, čtení, relaxaci

Další bonusy:- vstup na koupaliště s fun parkem v Piesendorfu i Niedernsillu GRATIS http://www.piesendorf.at/de/sommer/aktivitaeten/baden/Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Těší se na Vás Petr a Zuzka

22.10.2014

 

Pokud toužíš po krátké rozcvičce, můžeš zkusit tuhle:

https://youtu.be/nRdwJ9afajo

Krátká jógová sestava složená ze základních pozic jógy. Je vhodná pro domácí cvičení na každý den:

https://youtu.be/3vEh7IvuhFU

Jak na uvolnění beder, kyčlí, křížové kosti? Zkus toto:

https://youtu.be/Ep9AoVk6Ifc

Pokud chceš pilovat základy…

https://youtu.be/16CSzc7JeJ8

Do obýváku… po sportu, po práci, po ránu nebo před spánkem. Hodí se kdykoli. Jen cvič!

https://youtu.be/816fTHlvhHM

Na mém YouTube kanále najdete i další cvičení a postupně ho budu doplňovat o krátké sekvence. https://youtube.com/channel/UCX_yFZJ6uE3cdFZbmVmyNNQ